НОВИНИ

Шуменската болница с глоба?

10 август 2011 16:00 | Коментари: 0
Шуменската болница с глоба?

Шуменската болница може да бъде глобена заради неизписване на медикаменти, съобщава бТВ.

Пропуските са констатирани от Здравната инспекция, а aгенция „Медицински одит" ще реши каква санкция да наложи.

Мариана Петрова в продължение на месец и половина не е получила поддържащ хемоглобина медикамент. Здравната инспекция е установила, че лекарството е налично в аптеката, но не e изписано на жената.

„Не ми бяха редовно изписвани „Емпрекс", който е важен за хемоглобина, и получих нещо като пристъп. Хемоглобинът ми падна много ниско и се наложи да вляза в болница", разказва Петрова.

Ситуацията не е единичен случай. Агенция „Медицински одит" ще разгледа документите от проверката и въз основа на резултата от нея ще състави акт.

Вследствие на проверката организацията по изписване на лекарства в отделението се е подобрила според думите на семейството на пострадалата.

„Всичко започна да се изписва редовно и просто не знам на кого се дължи тази работа, но искам да благодаря от сърце", каза съпругът на Мариана Петър Петров.

От болницата заявиха, че приемат констатациите на РЗИ. Ще изчакат заключенията на „Медицински одит", за да решат ще има ли наказани лекари.

Опции: Изпрати на приятел, Абонирай се за дума
Сподели:
Novinite.bg
Виж коментари (0)   |   » Коментирай
СВЪРЗАНИ СТАТИИ
ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ
Няма коментари
НАПИШИ КОМЕНТАР:
* ИМЕ: E-MAIL:
* КОМЕНТАР:
  * КОД ЗА СИГУРНОСТ:   Въведете кода от картинката: security code

* Полетата маркирани със звезда са задължителни. Вашият e-mail адрес няма да бъде публикуван публично.

Тъй като бихме искали форумът да е място за честни, откровени и интересни мнения, най-любезно молим да използвате учтив и неагресивен тон в постингите си.
Всяко мнение, което подтиква към расова или полова ненавист, към тероризъм, както и написаното на вулгарен език, ще бъде изтривано веднага. Откровени рекламни съобщения, особено тези с поставени хиперлинкове без никаква връзка с обсъжданите теми, ще бъдат квалифицирани като спам и няма да бъдат толерирани.
ОЩЕ ОТ НОВИНИ:

Не давайте тези неща назаем, за да не си навлечете беди!

13.01.2025 (Коментари: 0)

Традициите и суеверията често отразяват вековен опит и наблюдения на хората върху света около тях. » Прочети

Тези знаци показват, че партньорът ви вече не ви обича

13.01.2025 (Коментари: 0)

Чувствата понякога изчезват и любовта изгасва. » Прочети

Камъни, привличащи изобилие и богатство през 2025 г.

13.01.2025 (Коментари: 0)

Кристалите не са просто красиви дарове от природата - те са мощни инструменти за промяна на енергийните потоци около нас. » Прочети

Печени или сурови: Кои ядки са по-полезни?

12.01.2025 (Коментари: 0)

дките са богати на фибри, протеини, здравословни мазнини, витамини, минерали и антиоксиданти съединения, наречени фитохимикали. » Прочети

Капитонова развела любовника си?

12.01.2025 (Коментари: 0)

Инфлуенсърката Виктория Капитонова, която спечели първия сезон на романтичното предаване "Ергенът", върти любов със заможен бизнесмен, който се занимава с логистика и транспорт. » Прочети

Плодове след вечеря?

12.01.2025 (Коментари: 0)

Плодовете - свежи, сладки, цветни - изглеждат като перфектния завършек на вечерята. » Прочети

По пълнолуние: Тези зодии пълнят джобовете с пари

12.01.2025 (Коментари: 0)

Първото пълнолуние за 2025 е на 14 януари. » Прочети

Магичните свойства на пелина

11.01.2025 (Коментари: 0)

За подобряване качеството на живота посредством защита от всички зли въздействия открай време хората използват билките. » Прочети

Никога не дръжте тези растения у дома! Опасни са за здравето!

11.01.2025 (Коментари: 0)

Няма човек, който да не харесва растения в дома. » Прочети