ЗДРАВОСЛОВЕН ЖИВОТ  |  ИНТЕРЕСНО

Нивото на кръвната захар при диабетиците трябва да се следи редовно

12 юни 2010 12:59 | Коментари: 0
Нивото на кръвната захар при диабетиците трябва да се следи редовно

Сигурно знаете, че диабетът води и до редица други заболявания – слаба памет, забавяне на мисловния процес и психическа нестабилност. С напредването на възрастта и симптомите се увеличават. Отново холандски учени обаче са открили, че ако се контролира правилно нивото на кръвната захар, организмът може и да се предпази от нежеланите последици на заболяването. „Дори и да не се забелязва от самия болен, загубата на паметта се увеличава с годините. Това е като гума на велосипед – колкото повече не я помпате, толкова повече тя спада. Така е и при диабетиците. Ако не се пият редовно лекарствата, това ще доведе до доста тежки последици върху мозъка“, твърди д-р Дейвид Кнопман пред Reuters.

Изследователи от Националния  институт за обществено здраве в Холандия наблюдавали 2600 мъже и жени на възраст между 45 и 70 години за ефективността на мисълта им. 139 от наблюдаваните били с диабет тип 2 – 61 от тях развили хроничен, инсулинозависим диабет след пет години. При тях се наблюдавала и намалена мисловна дейност. Когато обаче  изчислили точната доза за прием на инсулин, при хронично болните се оказало, че има подобрение на мисловната им дейност и намаляване на симптомите на последващите заболявания.

Опции: Изпрати на приятел, Абонирай се за дума
Сподели:
Novinite.bg
Виж коментари (0)   |   » Коментирай
СВЪРЗАНИ СТАТИИ
ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ
Няма коментари
НАПИШИ КОМЕНТАР:
* ИМЕ: E-MAIL:
* КОМЕНТАР:
  * КОД ЗА СИГУРНОСТ:   Въведете кода от картинката: security code

* Полетата маркирани със звезда са задължителни. Вашият e-mail адрес няма да бъде публикуван публично.

Тъй като бихме искали форумът да е място за честни, откровени и интересни мнения, най-любезно молим да използвате учтив и неагресивен тон в постингите си.
Всяко мнение, което подтиква към расова или полова ненавист, към тероризъм, както и написаното на вулгарен език, ще бъде изтривано веднага. Откровени рекламни съобщения, особено тези с поставени хиперлинкове без никаква връзка с обсъжданите теми, ще бъдат квалифицирани като спам и няма да бъдат толерирани.
ОЩЕ ОТ ИНТЕРЕСНО:

Романтични поверия за осми март

7.03.2017 / Екип на Doctoronline.bg (Коментари: 0)

Съществуват много поверия, свързани с най-женския празник - осми март. » Прочети

От колко сън се нуждаем в зависимост от годините ни

25.12.2016 / Екип на Doctoronline.bg (Коментари: 0)

Разбира се, кой не иска да знае?! » Прочети

Защо някои пушачи не могат да спрат цигарите?

23.11.2016 (Коментари: 7)

Широко разпространеното мнение, че прекратяването на вредния навик зависи от волята, беше развенчано с новото изследване на американски учени от Северна Каролина.

» Прочети

Ходенето е по-полезно от тичането

10.04.2013 (Коментари: 0)

Добра новина за тези, които предпочитат дългите разходки пред изморителното тичане.

» Прочети

Оплешивяването издава риск за сърцето

Мъжете с оредяваща на темето коса, изглежда, са по-застрашени от сърдечни болести в сравнение със своите връстници с младежки гъста прическа. » Прочети

Колко калории горим в чистене?

27.03.2013 (Коментари: 0)

Повечето жени не си представят, че почистването на дома може да им осигури не само чистота, но и стройна фигура.

» Прочети

Кръвното вреди на зъбите

26.03.2013 (Коментари: 2)

Екип от изследователи от Швеция откриха още една лоша последица от високото кръвно налягане и сърдечните болести – увреждането на зъбите.

» Прочети

Полезно ли е обезмасленото мляко за децата?

25.03.2013 (Коментари: 0)

Преди се смяташе, че обезмасленото мляко поддържа здравословното тегло на децата, но ново проучване разкри, че помага за напълняване.

» Прочети

Диня и домати за вечна младост

22.03.2013 (Коментари: 3)

Американски диетолози препоръчват да добавите червените хранителни продукти към ежедневното си меню, за да съхраните младостта си, предаде БГНЕС.

» Прочети

Приспивателните подобряват паметта

16.03.2013 (Коментари: 0)

Приспивателните таблетки могат да помогнат за подобряването на паметта и да открият път към намирането на лекарство срещу деменция, предаде БГНЕС.

» Прочети